צור עימנו קשר

חדשות

אמר וישלם

בעקבות אמירה בתכנית רדיו לפני שבע שנים: מוטי מלכה ישלם למנהלן לשעבר בבית הספר התיכון "עמל" 17 אלף שקלים וישלח לו מכתב התנצלות, במסגרת פשרה. מלכה השבוע: "אני עדיין אומר: אמת דיברתי"

פורסם

בתאריך

ראש העירייה לשעבר, מוטי מלכה, ישלם סכום של 17 אלף שקלים לשלמה וידר, תושב העיר ולשעבר המנהלן בבית הספר התיכון "עמל 1" בעיר. כך הוסכם במסגרת פשרה שהושגה בין הצדדים בעקבות תביעת דיבה שהגיש וידר נגד מלכה בטענה כי זה הטיח בו דברים המהווים לשון הרע.

ראשית הפרשה בשנת 2008, זמן קצר לפני הבחירות המקומיות, אז התראיין ראש העירייה מלכה לתכנית רדיו בשם "אדוני ראש העיר" ברדיו 100 אף-אם. במסגרת הראיון עלה לשידור וידר, שסיים את עבודתו בבית הספר עמל כשנתיים קודם לכן, והציג בפני מלכה שאלות שונות הנוגעות למצב העיר. בתגובה, מלכה סירב לענות לשאלותיו של וידר, ואמר בשידור כי הוא הדיח אותו מתפקידו ברשת עמל בעקבות התנהלותו הכושלת לכאורה. מלכה אמר בראיון כי במהלך שנות עבודתו של וידר בתיכון הוא הודח על רקע כך "שאפילו נושאים פליליים היו שם", כלשון דבריו בתכנית הרדיו. מלכה אף הוסיף והטיח בוידר טענות קשות בתכנית, ואמר כי בעת היותו בתפקיד הוא "מעל בכספים של בית הספר" וכי הוא "כמעט הגיש תלונה במשטרה" נגדו. כבר באותה העת איים וידר כי יגיש נגד מלכה תביעת דיבה, ואולם רק במהלך שנת 2013, חמש שנים אחרי האירוע, אכן קיים וידר את הבטחתו, והגיש לבית המשפט השלום בקריית גת תביעה נגד ראש העירייה לשעבר. בתביעה דרש המנהלן לשעבר פיצוי כספי משמעותי בטענה כי מלכה אמר עליו דברי לשון הרע. הדיון התנהל בשנתיים האחרונות בפני השופט פבלו אקסלרד, ובתחילת החודש הנוכחי, רגע לפני שלב ההוכחות וחקירות העדים, הגיעו הצדדים להסכם פשרה.

במסגרת ההסכם הסכימו מלכה ו-וידר לסיים את התביעה "מבלי שמי מן הצדדים מודה בטענות הצד שכנגד", וכי ראש העירייה לשעבר, שיוצג על ידי עו"ד יעקב לרר, ישלם לוידר סכום של 17 אלף שקלים, אשר מתוכם יופנו כעשרה אחוזים לטובת תרומה לעמותה לתועלת הציבור. בנוסף, הוסכם כי מלכה ישלח לוידר מכתב התנצלות על כך שוידר מצא עצמו נפגע מהדברים. את וידר ייצג עו"ד רון לוינטל.

"מכתב ההתנצלות מדבר בעד עצמו, והאמת יצאה לאור", אמר בתגובה לדברים שלמה וידר השבוע. "חיכיתי הרבה זמן כדי להגיש את התביעה על מנת שהתנאים יהיו שווים, כי כשהוא היה ראש עיר זה היה הרבה יותר קשה ומסובך. אבל בסוף התוצאה טובה מבחינתי". לעומתו, מלכה נשמע כמי שאינו מתחרט כלל וכלל על הדברים שאמר. "הוא נזכר לפני שש שנים שהעלבתי אותו, אבל אני לא חוזר בי מדבריי", אמר ראש העירייה לשעבר בתגובה בשיחה עם "המקור". "מתוך כבוד לבית המשפט ולאור השיהוי מצד התובע בהגשת התביעה, הסכמתי לפשרה. אם התביעה הייתה נעשית בזמן עמדו בפניי כל הכלים להוכיח את אמירותיי כאמת, אבל מאחר ומדובר בשש שנים אחרי, לא נשארו בידיי כל המסמכים". מלכה הוסיף ואמר כי "שני הצדדים יצאו וחצי תאוותם בידם. אם הייתי רוצה להמשיך ולנהל את הדיון, אין לי ספק שהייתי מוכיח כי אמת דיברתי".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.