צור עימנו קשר

באר טוביה

אמנית בחסד

רחלי יוסף, אמנית ויוצרת מכפר ורבורג, העבירה בהתנדבות סדנה ייחודית למשפחות השכולות. בימים אלה היא לוקחת חלק בתערוכה השנתית של עמותת "אמנים יוצרים בישראל"

פורסם

בתאריך

רחלי יוסף, אמנית ויוצרת המתגוררת ביישוב כפר ורבורג שבמועצה האזורית באר טוביה, משתתפת ממש בימים אלה בתערוכה קבוצתית מיוחדת הנערכת ברחוב פלורנטין בתל אביב.
מדובר בתערוכה השנתית של עמותת אמנים יוצרים בישראל (BY5), שמציגה השנה בשדה התוכן את המושג "אובייקט מעבר", על מובניו המטאפוריים, ואשר תימשך עד 12 בינואר 2019. בבסיס התערוכה, מאמץ למעשה האמן חפץ אשר מספק לו נחמה ורוגע. האובייקט מוטען ברגשות ומשאלות, ונמצא במרחב שבין המציאות לדמיון. כך, חוזרים האמנים בתערוכה אל המרחב הטעון ומעלים ממנו דימוי של אובייקט הנושא עבורם תוכן ומשמעות בשל שיוכו לתקופה כלשהי בחיים, אירוע מכונן או דמות מסוימת.
עבור יוסף, אם שכולה שהחלה לעסוק באמנות וביצירה לאחר שאיבדה את בנה אודי יוסף ז"ל במהלך פעילות מבצעית של הצנחנים ברמת הגולן בשנת 1990, וכמוה גם עבור האמנים הנוספים המגיעים מקשת רחבה מאוד של עשייה אמנותית, היצירה מאפשרת לייצג באופן מטאפורי את מטען הזיכרון, ולשלב את עולם המציאות עם עולם הרגש.
אגב, במהלך השבוע שעבר קיימה יוסף ערב יוצא דופן בסטודיו הפרטי שלה במושב כפר ורבורג, במהלכו העבירה סדנה נוגעת ללב למשפחות השכולות על יצירה מתוך רגש וכאב, וכן על היופי שביצירת נייר.
"רחל אמנית בחסד, שוזרת ביצירותיה המופלאות רוח שממית, ואת החומר יוצרת בעבודה סזיפית והופכת את הדבר לנוגע וכמעט מדבר", שיבחה אותה אחת מתושבות המועצה, ואחרת הוסיפה: "העשרת אותנו בידע והעברת לנו סדנה מדהימה, מרגשת ומהנה ביותר. תודה רבה לך".
במועצה ציינו כי הם רואים חשיבות בכל הקשור להנצחת שמם ומורשתם של החללים בני המועצה, ואמרו כי ימשיכו לפעול ללא לאות למען המשפחות השכולות.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. חן

    28/12/2018 ב 09:29

    רחל אהובה יקרה שלנו

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.