צור עימנו קשר

חינוך

"אלי כהן": המנהלת קיסלוביץ' התפטרה מתפקידה

קיסלוביץ' הודיעה בשבוע שעבר על סיום תפקידה מיד עם תום שנת הלימודים הנוכחית- שנתיים בלבד מאז מונתה לתפקידעל פי גורמים שונים, סיבת ההתפטרות נעוצה בחילוקי דעות בינה ובין קברניטי העירייה/ אחת המועמדות להחליפה: אירית טיירו

פורסם

בתאריך

טלטלה נוספת במחלקת החינוך המקומית: כחודשיים לאחר הודעת התפטרותו המפתיעה של מנהל המחלקה מיכאל בן שטרית, הודיעה בשבוע שעבר גם מנהלת בית הספר היסודי 'אלי כהן', הגברת גילה קיסלביץ', על התפטרותה בסיום שנת הלימודים הנוכחית מניהול בית הספר לאחר כשנתיים בלבד.

על פי גורמים שונים, הסיבה בגינה החליטה קיסלביץ' לעזוב את תפקידה הינה חילוקי דעות בינה ובין קברניטי העירייה, שכללו לטענתם התערבות מצידם של גורמים בכירים בנעשה.
עוד הוסיפו כי קיסלביץ', הנחשבת מקורבת למנהל המחלקה היוצא, התאכזבה מהתנהלות העירייה בכל הנוגע לבן שטרית, וכן הרגישה כי היא לא מקבלת את הקרדיט בניהול בית הספר.

מקורביו של ראש העירייה אליהו זוהר סיפרו השבוע כי הוא כלל לא הופתע מעזיבתה הקרובה של קיסלוביץ', והוסיפו כי הוא התכוון לפתוח במכרז למציאת מנהל חדש כבר בחודשים הקרובים, "המכרז הקודם היה למשך שנתיים, שמסתיימים בקרוב. קיסלביץי הייתה מודעת לכך שראש העירייה יפתח מכרז חדש, כפי שהוא צריך לעשות", אמרו. לטענתם, ההודעה של זוהר היא שגרמה לה לעזוב את התפקיד, ולהתפטר עוד בטרם יבחר מחליפה.

אלא שעל פי מקורביה של קיסלוביץ', שסירבה להתייחס לפרטים למרות פניות "המקור", סיבת התפטרותה של המנהלת היוצאת היא חוסר גיבוי מצד קברניטי העירייה והתערבותם בנושאים חינוכיים שונים, "זה שקוף מאוד ששמו לקיסלוביץ' רגליים. בעירייה לא רצו לראות אותה ממשיכה בתפקיד, והעדיפו להודיע על סוג של מכרז חדש כדי שהיא תבין לבד את הרמז. מעניין מאוד מי תהיה המנהלת הבאה", אמר השבוע גורם המעורה בפרטים, וגורם אחר הוסיף: "חלק מההורים, ולדעתי אולי מרביתם, מאוכזבים מכך שהמנהלת עוזבת את בית הספר. הבחנו בשינוי לטובה בכל הנעשה במוסד החינוכי- הרבה מזה בזכותה. אם לא היו מתערבים לה היא הייתה מצליחה הרבה יותר".

מיד עם הודעת ההתפטרות החלו הורים שונים לפעול למען בחירתה של תושבת העיר ומי ששימשה כמורה בבית הספר במשך שני עשורים, אירית טיירו, למנהלת בית הספר החדשה.
טיירו כזכור, התמודדה על תפקיד המנהלת גם במכרז הקודם לפני כשנתיים, מיד עם פרישתה של המנהלת הקודמת. היא אף זכתה לתמיכתם של ראש העירייה זוהר ומספר חברי מועצה נוספים, אולם במשרד החינוך בחרו שלא למנותה לתפקיד וערכו מכרז נוסף.
בתווך, ובניסיון לפעול למינויה של טיירו בכל זאת, נערכה בעבר פגישה אישית בינה ובין מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, שהחליטה לקבל את המלצת גורמי המקצוע במחוז דרום של המשרד, לפיהן טיירו אינה בעלת הכישורים המתאימים לקבלת התפקיד – ועל כן המליצה למנות את גילה קיסלוביץ' לתפקיד המנהלת, זאת חרף ניסיונותיהם של זוהר ומקרוביו לתרום למינויה של טיירו.

כעת, מחכים באלי כהן לפתיחת המרכז החדש, במסגרתו אמורה טיירו להתמודד על התפקיד בשנית, ולזכות ככל הנראה בתמיכתו של ראש העירייה זוהר.
המנהלת היוצאת, גילה קיסלוביץ', מסרה בתגובה: "התחלתי בניהול בית הספר לפני כשנתיים. הבנתי שנכנסתי לבית ספר מגוון מאוד, עם צוות מדהים, תלמידים והורים שלא מוותרים ורוצים רק את הטוב לילדיהם. זכות גדולה נפלה בחלקי להוביל את בית הספר למקום מכיל, אוהב ומאמין בכל ילד וילד ועם מטרה להעלות את ההישגים הלימודיים. זכיתי להנהיג ולהכיר אנשים מיוחדים המעוניינים בשינוי בבית הספר ומוכנים להובילו יחד איתי, למרות כל הקשיים והאתגרים. יחד עם זאת החלטתי לסיים את תפקידי כמנהלת בית הספר בסיום שנת הלימודים הנוכחית ולהמשיך הלאה. אני מודה לכל מי שהאמין בי וצעד יחד איתי בדרך החינוכית להובלת בית הספר להצלחות. אני מאחלת לבית הספר להמשיך, להתקדם ולהצליח".

ממחוז הדרום של משרד החינוך נמסר כי "המשרד מכבד את החלטתה של הגב' גילה קיסילביץ' ומאחל לה הצלחה גם בהמשך".

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "גילה קיסלוביץ' הגיעה להחלטה כי היא מעוניינת לסיים את תפקידה ואנו מכבדים את רצונה".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.