צור עימנו קשר

חדשות

אליצור קריית מלאכי: בדרך לקבוצת כדורגל חדשה

אנשי עסקים אמידים במיוחד שגוייסו על ידי הנהלת מכבי קריית מלאכי, שירדה לליגה ב' אתמול (שלישי), ישקיעו בהקמתה של קבוצת כדורגל חדשה בעיר, שתנוהל בעיקר על ידי שחקנים פעילים

פורסם

בתאריך

רעידת אדמה (אזורית) בספורט של קריית מלאכי. מתחת למעטה הקבוצה הקיימת רקמה לה עור וגידים קבוצה חדשה: לאחר שהבינו שאין לקבוצה המקומית עתיד מזהיר כל כך במתכונתה הנוכחית, החליט קבוצת שחקנים ממכבי קריית מלאכי הנוכחית לעשות מעשה ולהקים לראשונה בארץ קבוצת שחקנים. בשונה משאר הקבוצות שצמחו כפטריות לאחר הגשם כמו הפועל אוסישקין, הפועל קטמון, מכבי יפו וכד', החליטו אותם שחקנים להרים את הכפפה ולהיות אדונים לעצמם, ולנסות להשיג מימון עצמי מבלי להסתמך על מועצה מקומית כזאת או אחרת. במסגרת המהלך, נשלחה האוהדת מספר אחת של מכבי קריית מלאכי, לאה גורליק, למוסקבה (עקב קרבתה לבית חב״ד המקומי ואף העולמי), תחת מעטה חשאיות ובמסווה של אירוע משפחתי.

מטרתה של גורליק, שהתלהבה מאוד מהמהלך, הייתה להשיג מימון ראשוני מהקהילה היהודית במקום. גורליק, שנראתה בחודשים האחרונים כמי שהרימה ידיים והניצוץ בה כבה בכל הקשור לעתיד הכדורגל בעיר, חזרה מרוסיה הקרה עם שק של אופטימיות, לאחר שהציגה לנציגים הרוסים את תוכנית העבודה שנרקמה זה מכבר, ובראשם התחייבות שהקבוצה היא קבוצה דתית שלא תשחק בשום אופן בשבת (גם מכבי קרית מלאכי פועלת במתכונת זו). בהמשך, דובר על בניית מחלקת נוער ראויה, שתושתת על כבוד וערכים ברוח בית חב״ד. יוזמי המהלך, חיים כנפו וליעד פרץ, מספרים כי הבינו קצת אחרי ינואר שהעסק הולך לקרוס. השניים פנו לחפש קצה חוט בקשר למשקיעים פוטנציאליים, ובאחת השיחות שניהלו, ולטענתם התחילה כבדיחה גמורה, נפלו דבריהם על אוזניה של גורליק. זאת ביקשה זמן על מנת לבדוק מה ביכולתה לעשות בנידון, ולאחר כשבועיים נדלק הניצוץ שבעיניה והרעיון שבראשם הפך נחלתם של השלושה. בשבוע האחרון כאמור, ולאחר שחזרה גורליק עם זיכרון דברים שנחתם עם נציגי התורמים, הוחלט על שם חדש לקבוצה המתהווה, שתיקרא ״אליצור קריית מלאכי״. בנוגע לשחקנים שישחקו בקבוצה, ל״המקור״ נודע שכבר נעשתה פנייה למספר שחקנים מהאיזור, וגם שחקנים פעילים בקבוצה הקיימת שהביעו עניין ונכונות לנוכח ההתפתחויות האחרונות, עשויים להצטרף לקבוצה החדשה. בנוסף נסגרה עסקת חבילה עם שני שחקנים נורווגים יהודיים שיעשו עלייה בקיץ הקרוב.

11096697_10202676450271417_2020802483_n

ליעד פרץ. חלק מרכזי מהפרוייקט החדש

השניים הם טום ורוי פרץ, הראשון שיחק בקבוצת SANDNES ULF שמדשדשת בליגה הבכירה והשני שיחק בקבוצת חובבים בליגה הרביעית ונקראת RISKA . אביהם של השניים, ישראלי שירד מהארץ לפני כ-30 שנה, יחזור כעת לארץ, יחד עם משפחתו. בתו הקטנה אגב, עלתה לארץ כבר לפני 3 שנים, והשתחררה בשנה שעברה מצה״ל לאחר ששירתה בבסיס חיל הים באשדוד כחיילת בודדת. חיים כנפו, קפטן מכבי קריית מלאכי, הסכים להגיב לנאמר בידיעה ואמר: "באמת הרעיון התחיל כבדיחה ובלי שנשים לב יש לנו משהו אמיתי ביד. שבענו כבר מהתנהלות של הנהלות מהליגות הנמוכות, ומעכשיו החלטנו לקחת את עניין הניהול על עצמנו. אנחנו רוצים להראות שאפשר אחרת, ואני בטוח שאפשר ומגיע לקריית מלאכי קבוצה בליגות הגבוהות. עם בסיס של יהדות טובה, מכבדת ומכובדת של בית חב״ד, אפשר לעשות דברים יפים במקום הטוב הזה שנקרא קריית מלאכי. גם ליעד פרץ, זקן השחקנים בקבוצה הנוכחית, המסר את תגובתו האבהית: "מבחינתי הרעיון הראשוני היה חינוך לילדים. בראייה העתידית שלי אנחנו נדאג למסגרת חינוכית וספורטיבית גם לילדים מהמגזר החרדי ונמשוך ילדים לאהוב כדורגל. כבר בדקנו את האופציה וגילינו שיש ליגת ילדים שנקראת ליגת צו פיוס, שהמשחקים לילדים בה משוחקים רק בימי חול". כתבה נרחבת בנושא, כולל שמות המיליארדים שישקיעו בקבוצה- מחר, בגיליון החג המיוחד שלנו!

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -

בחירות 2018

אליאור עמר שוקל להתמודד לעירייה ברשימה עצמאית

בשיחות שערך לאחרונה עמר עם אנשיו הוא התייעץ עימם לגבי האפשרות כי יקים רשימה עצמאית לקראת הבחירות הקרובות. בוחן אפשרות להתמודד לראשות העירייה. אחד ממקורביו: "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי"

פורסם

בתאריך

האם אליאור עמר יקים סיעה עצמאית עימה יתמודד בבחירות הקרובות לעירייה? לפי מידע שהגיע לידי "המקור", שוקל עמר בחיוב את האפשרות הזאת, ואף ערך לאחרונה שיחות עם כמה פעילים בולטים במערכת הפוליטית לקראת יישומו של מהלך שכזה. אם המהלך ייצא אל הפועל – כך לפי מקורביו – יוביל עמר רשימה חדשה וישבץ בה תושבי קריית מלאכי שאינם נמנים על המערכת הפוליטית הנוכחית. "זו תהיה רשימה מעולה שתראה שגם אנשים טובים יכולים להיכנס לפוליטיקה", אמר גורם בסביבתו של עמר.
ביום שישי בשבוע שעבר כינס עמר כמה מפעיליו המרכזיים, עימם דן בדרכי הפעולה האפשריות לאחר תוצאות הפריימריז בחודש שעבר, בהן הפסיד ב-65 קולות לחבר המועצה ב-25 השנים האחרונות יוסי סולימני. לפי גורמים שנכחו בפגישה, עמר הציג בפניהם מספר אפשרויות בהן יוכלו לנקוט, בהן התמודדות ברשימה עצמאית לראשות או למועצת העיר, חבירה למועמדים אחרים לרשימה משותפת והישארות במפלגת "העבודה" כמספר 2 של סולימני. לאפשרות האחרונה התנגדו פעיליו של עמר באופן נחרץ, בטענה כי המשקעים שנוצרו במהלך הפריימריז גדולים מידי ולא ניתנים לגישור. "אי אפשר לשכוח מה קרה, איך הדברים התנהלו ומה עשו כדי לנצח אותנו", אמרו הפעילים לעמר. לדברי כמה מהם, לא ניתן יהיה לשווק לציבור חבירה שכזאת: בעוד עמר מבקש להזרים דם חדש למערכת הפוליטית ולהביא לשינוי בה, סולימני מהווה לכאורה את ההיפך הגמור מזה. מקורבו של עמר אמר כי התמודדות עצמאית  "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי, לפעול למען הצעירים והמבוגרים, למען שינוי ההסכם עם באר טוביה ונגד המשך ההתעמרות של תאגיד המים בתושבים".
כמה מהנוכחים בפגישה תמכו באפשרות כי עמר ירוץ לראשות העירייה, בייחוד במצב הנוכחי בו אין מועמדים בולטים אחרים. עמר אמר לאנשיו כי המטרה אליה יש לחתור היא להשיג מקסימום השפעה כדי לממש את השקפת העולם והשאיפות לפעול לטובת הציבור בתחומים השונים, ואמר כי הוא "לא זונח את האפשרות להתמודד לראשות העיר, אבל לא בכל מחיר". בשבועיים האחרונים נפגש עמר מספר פעמים עם חיים ויצמן, השוקל להתמודד לראשות העירייה, ובסביבתו אמרו כי ויצמן הוא "מועמד ראוי", אך הוסיפו כי טרם התקבלה כל החלטה בנושא.
אליאור עמר מסר בתגובה לדברים: "אין עדיין החלטות. אעשה את מה שישרת הכי טוב את המטרה שעבורה נכנסתי לפוליטיקה".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

עשירית מתקציב העירייה מופנה לתשלומי פנסיה לגמלאים

סך תשלומי הפנסיה של העירייה לעובדים שפרשו מגיע ליותר מ-15 מיליון שקל בשנה, כך עולה מסקירה שהוצגה בפניי ועדת ההכנסות של משרד הפנים. מבחינה אחוזית, מדובר על סכום הגבוה כמעט פי 2 מזה שמשלמות הרשויות הסמוכות לה. הסיבה לתשלומים החריגים: מערכת כוח אדם מנופחת ותכניות ההבראה הרבות שעברה העיר בעשורים האחרונים

פורסם

בתאריך

על ידי

9.6% מתקציב עיריית קריית מלאכי מועבר לטובת תשלומי פנסיה לעובדים. מדובר על סכום הגבוה לעיתים פי ארבעה וחמישה מהיקף תשלומי הפנסיה שמעבירות רשויות אחרות הסמוכות לקריית מלאכי. הנתונים נכונים לשנת 2017 והועלו במסגרת ועדת ההכנסות של משרד הפנים, שמקיימת בימים אלו את דיוניה לקראת קבלת החלטה על חלוקה של הכנסות המועצה האזורית באר טוביה עם שבע הרשויות הגובלות עימה, בהן גם קריית מלאכי.
לפי הנתונים, היקף תשלומי הפנסיה שמעבירה העירייה משמעותי וגדול לאין שיעור מרשויות אחרות, דבר המכביד מאוד על תקציבה השוטף, ומקשה עליה לממן פרוייקטים ופעילויות לרווחת הציבור. העירייה משלמת נכון לשנה שעברה סכום של כ-15.3 מיליון שקלים בשנה כפנסיה לעובדים שפרשו מעבודתם, סכום המהווה, כאמור, כעשירית מתקציבה. לשם השוואה, גדרה משלמת 3.8% מתקציבה כתשלומי פנסיה, מועצה אזורית חוף אשקלון 3%, נחל שורק 2% ואילו בני עייש משלמת 1.2% בלבד מתקציבה כהוצאות פנסיה לגמלאים. מועצה אזורית באר טוביה, אגב, מעבירה 3.8 אחוזים מתקציבה לטובת תשלומי פנסיה לעובדים. הרשות המקומית הקרובה ביותר לקריית מלאכי מבחינת היקף התשלומים שהיא מעבירה כהוצאות פנסיה לעובדים היא גן יבנה, שמשלמת 5.4% מהיקף תקציבה לטובת פנסיה לעובדים.


היקף התשלום של העירייה לטובת תשלומי פנסיה נחשב חריג ביותר, ולראיה – הנתונים שהוצגו לגבי הרשויות האחרות. בנתונים שהוצגו בפניי הוועדה העריכה העירייה כי יש לה הוצאות עודפות לתשלומי פנסיה בהיקף של יותר משמונה מיליון שקלים. המשמעות היא כי העירייה יכולה להשקיע פחות כסף בחינוך, בתרבות, בתשתיות ובספורט, עקב העומס המוטל על הקופה הציבורית. הסיבה לתשלומים החריגים נעוצה במערכת כוח אדם מנופחת בעירייה לאורך השנים, כאשר העירייה העסיקה עובדים הרבה מעבר ליכולותיה הכספיות – וגם הרבה מעבר לנדרש. לאור תכניות ההבראה שיושמו בעירייה בשני העשורים האחרונים, חלק מעובדים אלו נדרשו לאורך השנים האחרונות לצאת לפנסיה מוקדמת, והעירייה החלה לשלם להם תשלומי פנסיה מוקדם מהצפוי, דבר שמכביד כאמור על קופתה. אגב, העירייה לא בהכרח למדה משגיאות העבר, ובשלוש השנים שבין 2014 ל-2016 התנפחה מצבת כוח האדם בעירייה באופן משמעותי, כאשר נוספו לעירייה לא פחות מ-72 משרות חדשות. גם השכר של עובדי העירייה בעשור האחרון עלה באופן חריג לעומת ערים אחרות, דבר שתרם להתנפחות הוצאות הפנסיה.

בעירייה מצפים לגידול של 30 אלף יחידות דיור ממזרח לאזור התעשייה בתימורים. צילום: ארכיון


הצהרות ומציאות

בינתיים ולמרות הצהרותיה הראשונות, המועצה האזורית באר טוביה הודיעה כי תהיה מוכנה לחלוקת הכנסות גם עם היישוב בני עייש. בדיון שהתקיים בוועדת ההכנסות הצהיר סגן ראש המועצה, שלומי שמאי, כי המועצה תסכים לחלק את הכנסותיה מהבסיסים הצבאיים שנמצאים בתחומה בין בני עייש לקריית מלאכי, אולם עמד על סירובה של המועצה לחלוקה עם יישובים אחרים. בעבר הצהיר ראש המועצה דרור שור כי המועצה לא תסכים לחלוקת הכנסות עם אף יישוב למעט קריית מלאכי. במסגרת זאת אף הגישה המועצה תביעה נגד "המקור", לאחר שהכחישה כתבה שפורסמה ועסקה במו"מ שהתקיים בין שור לבין ראש מועצת בני עייש. שור ובאר טוביה הכחישו מכל וכל את קיומו של מו"מ ליישום של הסכמות מעין אלו. התביעה נדחתה ובאר טוביה שילמה כ-23 אלף שקל ל"המקור" כהחזר הוצאות משפט.


נושא נוסף שעלה לדיון בישיבת ועדת ההכנסות ובנתונים שהציגו בעירייה ובמינהל התכנון במשרד האוצר, מגלה כי בעוד כלפי חוץ העירייה מגביהה ציפיות ביחס לפרוייקטים של פינוי-בינוי בשכונות הוותיקות בעיר, בישיבות פנימיות ההתלהבות מצוננות וגם העירייה מבינה כי הפרוייקטים לא יוכלו לצאת אל הפועל במתכונת הנוכחית אלמלא סיוע משמעותי מצד משרד השיכון. במינהל התכנון הבהירו ביחס לתכניות העתידיות של פיתוח העיר כי פרוייקטים של פינוי-בינוי בעיר אינם בעלי היתכנות כלכלית, שכן ערך הקרקע והדירות בעיר אינו מספיק גבוה על מנת להצדיק הוצאה לפועל של מיזמים כאלו.


במינהל התכנון מבהירים כי קצב המימוש של יחידות הדיור שנבנות בעיר עומד על 400 יחידות חדשות בשנה, כאשר ישנן כ-5,200 יחידות מתוכננות בשתי השכונות החדשות, "כרמי הנדיב" ו"המחנה". יש לציין שמתוך הכמות הזו כ-2,400 דירות הם חלק מפרוייקטים של פינוי-בינוי, אך כאמור, בהיעדר סיוע מצד משרד השיכון לא ניתן יהיה להוציא את הפרוייקטים האלו לפועל.

חושש מעזיבת בסיס מז"י. זוהר

אובדן של 7 מיליון ש"ח בעקבות מעבר מז"י

בישיבות ועדת ההכנסות הסבירו ראש העירייה זוהר והמנכ"ל תמיר היזמי כי העירייה עשויה לעמוד בפני שוקת שבורה
לאחר עזיבת בסיס מז"י בעוד ארבע שנים. על פי התכנון של צה"ל ומשרד הביטחון, הבסיס יועתק לאיזור לוד, מה שיביא לאובדן הכנסות של שבעה מיליון שקלים בשנה בתשלומי הארנונה. "בעוד עשור קריית מלאכי תהיה עם 170 אלף תושבים. בסיס מז"י עובר ללוד, מדובר בהפסד של 7 מיליון שקלים כי תהיה שם בנייה. במצב הנתון היא (העיר) הולכת למדרון", תיאר ראש העירייה את מצב העיר בפניי חברי הוועדה מטעם משרד הפנים והאוצר. זוהר הזכיר כי בטווח הארוך קיים תכנון להגדיל את העיר בכ-30 אלף יחידות דיור נוספות שיוקמו ממזרח לאיזור התעשייה תימורים.

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

הראשון להודיע: אפרים משעל יתמודד לראשות העירייה

איש הנדל"ן המקומי וחבר המועצה לשעבר הודיע כי לאחר בחינת המפה הפוליטית החליט להצטרף למירוץ לראשות העיר. יהיה הראשון שמעמיד עצמו לבחירה מול ראש העירייה המכהן. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם"

פורסם

בתאריך

על ידי

אפרים משעל, חבר המועצה לשעבר שהכריז רק לפני שבועיים כי הוא חוזר לזירה הפוליטית, הודיע הבוקר (שישי) בשיחה עם "המקור" כי יתמודד לראשות העיר קריית מלאכי.

בשבועות האחרונים ניהל משעל מגעים עם מספר גורמים פוליטיים בעיר, ובחן את כל האופציות בנוגע לסיכויים הריאליים של מי מהמועדים הנתונים. הבוקר כאמור הוא הודיע כי החליט להתמודד על התפקיד הרם מול ראש העירייה זוהר, ויהיה הראשון שמכריז בפומבי על ריצה לראשות העיר. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם", אמר משעל.

לחץ להמשך קריאה