צור עימנו קשר

חדשות

אין אופוזיציה

פורסם

בתאריך

במלאכת מחשבת הצליח ראש העירייה, אליהו זוהר, לפרק את מוקדי ההתנגדות אליו ולהפוך את מבקריו הגדולים ביותר – לקרוביו. כיום, התקשורת היא קו הביצורים האחרון לפני היעלמותה המוחלטת של הביקורת // בנימה אישית

אין אופוזיציה בקריית מלאכי. זו מסקנה קשה, אולי בוטה, אבל כשמסתכלים על המערכת הפוליטית המקומית, זו המסקנה המתבקשת. במלאכת פוליטית מחשבת ומפוארת, ראש העירייה אליהו זוהר הצליח לפרק, צעד אחד צעד, את כל גורמי המפתח הסטטוטוריים, כלומר חברי מועצת העיר, בביקורת על שלטונו. שנים ארוכות אחרי שיוסי חדד היה אופוזיציונר יחיד לראש העירייה לשעבר מוטי מלכה, ההיסטוריה חוזרת על עצמה, בשינוי קל: הפעם, אפילו חבר מועצה אופוזיציונר אחד לרפואה אין בנמצא. יוסי חדד אמנם עדיין יושב במליאת מועצת העיר, אבל הוא עצמו רחוק שנות אור מתקופת הזוהר שלו שהובילה אותו, בסופו של יום ובאופן אירוני, לקדנציה קצרה בלשכת ראש העירייה.

בניגוד למלכה, שמיגר את הביקורת נגדו בבריונות ובאלימות פוליטית, שלא היסס לנצל את כוחו המיניסטריאלי העצום על מנת להזהיר את מתנגדיו פן יבולע להם, הן ברמיזה והן באופן ישיר, ראש העירייה זוהר הורג את הביקורת נגדו בְּרַכּוּת. כמו שועל קרבות פוליטי ותיק, הוא סימן אחד אחרי השני את מוקדי ההתנגדות אליו, וניגש למשימת הנטרול. עד כה, הוא משלים את יעדיו באופן מעורר השראה. כמה מגדולי מבקריו, מהקטן ועד גדול ביותר, שינו את עורם. חלק הפכו לחבריו הקרובים. כה קרובים עד ששיחות נפש הפכו לדבר שבשגרה.

מי שאמור לשמש כראש האופוזיציה במועצת העיר, יוסי סולימני, רשם כמה הישגים נאים בשנה או בשנתיים הראשונות לכהונתו. הוא הצליח לשנות החלטות שביקשה הקואליציה לקדם. אבל מי שנכח בישיבות מועצת העיר יודע שגם זה היה, לרוב, במקרה. לפני הבחירות השתמש סולימני במילים הקשות ביותר שניתן להעלות על הדעת כדי לתאר את עתיד העיר במידה וזוהר ייבחר לתפקיד. דעתו של סולימני לא השתנתה גם היום. הוא עדיין חושב שהעיר צועדת אל עברי פי פחת. הוא עדיין מאמין שתהליך ההתחרדות, שהוא היה מראשונים להצביע עליו בקמפיין בחירות 2013, נמצא בעיצומו. שספק אם אפשר עוד לעצור אותו.

אבל סולימני שותק. בישיבות המועצה אפשר לעיתים לשמוע אותו צועק. יכולותיו המילוליות והתיאטרליות של סולימני הן מהמשובחות שישנן. אם תרצו, בנימין נתניהו של קריית מלאכי. אלא שבניגוד לנתניהו, שמפיל בעצמו את יריביו הפוליטיים בפח פעם אחר פעם, סולימני נלכד במלכודת הדבש שארגן לו ראש העירייה. זוהר מתייעץ איתו לעיתים קרובות, מזמין אותו לשיחות אישיות. הם מדברים אחד אל ליבו של השני. מקורביהם מתארים את היחסים ביניהם כקרובים, סולימני בטוח שעצותיו נשמעות בלשכת ראש העירייה, שיש לו יכולת השפעה. ואין דבר שפוליטיקאי רוצה יותר מאשר יכולת השפעה. בשביל זה הם הרי נכנסים לחיים הציבוריים. "היכולת להשפיע", קוראים לזה, או "להשפיע מבפנים", כביטוי האל-מותי שהמציאה מפלגתו של סולימני, "העבודה", כשביקשו מנהיגיה לזחול פעם אחר פעם לממשלות בראשות הימין.

בפועל, זוהר משוכנע, גם היום, שסולימני רק מחכה להזדמנות להפיל אותו. אבל זה לא מפריע לו לקרב את סולימני. הוא מעדיף אותו קרוב ושקט מאשר רחוק ורועש. מבחינה פוליטית, זו גאונות. בהקבלה ללימודים שתכף יתחדשו, אפשר להגיד שהתלמיד השקט שמתחבא בשולחן האחרון של הכיתה ואינו בקיא בחומר הנלמד עלה על התלמיד המצטיין שיושב בחזית הכיתה. התלמיד המצטיין הוא סולימני, יותר משני עשורים וחצי בפוליטיקה, שהולך שבי אחר קסמיו כביכול של התלמיד השקט, ראש העירייה.

סולימני כמובן לא לבד. למעשה, חבר המועצה והמועמד לשעבר לראשות העירייה, דוד גלעם, עולה עליו בהרבה בחדלונו הפוליטי המתמשך. אם סולימני סיפק לפני הבחירות תחזית קודרת לגבי התנהלות העיר תחת זוהר, הרי שגלעם תיאר קטסטרופה של ממש. לתפיסתו, כאוס, הרס וחורבן היו מילות תיאור לגיטימיות כדי להסביר מה יקרה לעיר בקדנציה של זוהר. הגם שנבואתו כי "אם זוהר ייבחר תמונה לעירייה ועדה קרואה בתוך חצי שנה" לא התממשה, דעתו על התנהלות העיר תחת ראש העירייה הנוכחי, על יכולותיו המקצועיות, הניהוליות והאישיות לא השתנתה כהוא זה. לגלעם יש דעה שלילית כמעט על כל מהלך שביצע זוהר בשלוש השנים האחרונות. מההסכם עליו חתם עם המועצה האזורית באר טוביה, דרך ההצטרפות לתאגיד המים והעלאות הארנונה ועד ניהול ענייני העובדים בעירייה. את רוב הביקורת לא שמענו, או ששמענו חלש, חלש מידי.

בניגוד לסולימני, היחסים בין גלעם לזוהר לא טובים גם ברמה האישית. הם כמעט לא מדברים, הם לא רוחשים כבוד אישי או מקצועי איש לרעהו. אם זוהר חושב שסולימני מחכה ליום פקודה כדי לתקוע לו סכין בגב, אז במקרה של גלעם הוא מאמין שזו לא תהיה סכין – אלא פגז. אבל בפוליטיקה כמו בפוליטיקה, גם אם הנעשה מעל פני השטח תואם את הנעשה מתחת לו, מאזני האינטרסים הם שקובעים. לזוהר יש אינטרס ברור: להשיג שקט פוליטי וציבורי. גם לגלעם יש אינטרסים משלו, גם אם לא את כולם הציבור הרחב מכיר. שניהם מנהלים מאזן אימה ברור: האחד מספק שקט תעשייתי, השני מספק שקט תעסוקתי.

גם הקואליציה הושתקה

הלאה, נמשיך. חבר המועצה מהפסקה הראשונה של הטור, יוסי חדד, כבר מזמן הפסיק למלא את תפקידו. רגע אחרי שפרש מכיסא ראש העירייה הוא קיבל תפקיד ניהולי במפעל "הארגז" באיזור התעשייה בתימורים, עליו הוא היה אחראי עד לפני רגע. כיום ימיו הלוחמניים מהמחצית השנייה של הקדנציה הקודמת נראים כזיכרון מעומעם ורחוק. נכון, זוהר הוא לא מוטי מלכה, רחוק מכך, אבל אופוזיציה תמיד יודעת איך ואיפה לבקר, וחדד כבר הוכיח זאת בקדנציה הקודמת.

עכשיו, באופן רשמי, הוא באופוזיציה. אבל בפועל הוא עמוק בקואליציה. עושה רושם שחדד מתמקד בהמתנה ארוכה לדירתו החדשה שנבנית בימים אלו באשדוד. את ביתו רחב הידיים בעיר הוא כבר הספיק למכור לפני כשנה. כשהדירה בעיר הנמל תהיה מוכנה, יארוז מזוודות וינטוש גם הוא את הספינה, שאף ש(גם הוא) חושב שהיא שוקעת, לא נוקף אצבע כדי להצילה.

גדעון מהרי מעולם לא היה לוחמני. בוריס בורוכוב עסוק בלהבהיר כמה הוא אוהב את ראש העירייה ומקפיד לאכול איתו ארוחות צהריים, כאילו שזה רלוונטי למילוי תפקידו כחבר מועצה, ושלום אלדר? מספיק שנציין את העובדה כי בוועדת המכרזים שבחרה במיכאל בן שטרית לתפקיד מנהל מחלקת החינוך הוא היה חבר מטעם האופוזיציה (בעוד שהלכה למעשה הוא חבר קואליציה מובהק), כדי להבין שאל לנו להיתלות באילנות גבוהים, אפילו שלשמם מתווסף התואר דוקטור.

אם תתאמצו ממש, תוכלו לזכור שבראשית הקדנציה היו גם ניצני ביקורת מתוך הקואליציה. מישל טפירו טען ש"אין מנהיגות בעיר", וכיום מקפיד להישאר מסוגר במשרדו, נטול תפקיד של ממש, ממעט להשמיע את עמדתו ואת דעתו, גם בפעמים הנדירות שהוא באמת מחזיק באחת כזאת משל עצמו. הוא נזהר לא להרגיז אף אחד, מתוך תקווה שככה, לאט אבל בטוח, תעבור לה קדנציה שלמה בדרך אל השלב הבא: עוד קדנציה נטולת מעש, לפחות כזה הנגלה לעין הציבור.

ומה המסקנה והשורה התחתונה? אולי כדאי להפסיק לזלזל בכישוריו הפוליטיים של ראש העירייה, אליהו זוהר. הוא, שסירב מלכתחילה לנהל מו"מ עם כמה מחברי המועצה כיוון שלא היה מעוניין בהם בתוך הקואליציה שלו, הצליח במעשה קסמים מרהיב להפוך את יריביו הפוליטיים לכמעט בני ברית. עכשיו נשאר לו רק לגרום להם לא להתמודד נגדו ב-2018, ומשימתו תושלם ותוכתר בהצלחה.

והציבור? בהעדר חברי מועצה הממלאים תפקידם היטב, לציבור נותר להיאחז רק בכלי תקשורת (ובפייסבוק), שנותרו כקו ביצורים אחרון בטרם היעלמותה המוחלטת של הביקורת מהפוליטיקה המקומית. וטוב זה לא.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
2 תגובות

2 Comments

 1. שמעון

  28/08/2016 ב 04:51

  למה כל כך חשוב לך לתקוף כל הזמן?

  התקשורת היא כלב השמירה של הדמוקרטיה אבל כלב שמירה לא צריך לנשוך כל הזמן…

  מספיק לפעמים שהוא קיים ומודעים ליכולותיו.

  המתקפות הבלתי פוסקות יוצרות כבר תחושה של חוסר ענייניות.

 2. טומי

  27/08/2016 ב 21:47

  האמת על אליהו זוהר עוד תצא.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

נציבות שירות המדינה חוקרת חשדות נגד עובד בכיר במועצה הדתית

חשיפה: בשבועות האחרונים נחקר עובד בתחום הכשרות במועצה, לאחר שמידע שהגיע לידי הנציבות העלה חשד כי במקביל לעבודתו הוא משמש משגיח במפעלים מחוץ לגבולות ישראל. על פי גורמים שונים, גם הרב יוסף בלוי, הממונה על המועצה, מסר עדות בפרשה. המועצה הדתית: "אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק"

פורסם

בתאריך

על ידי

מזה מספר שבועות שנציבות שירות המדינה מנהלת חקירה נגד עובד בכיר במועצה הדתית, בחשדות שונים הקשורים לתחומי עבודתו. כך עולה ממידע שהגיע לידי "המקור". בנציבות אישרו את קיומה של החקירה ואמרו כי "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של העובד", אך סירבו למסור פרטים אודותיה.
לפי מידע שהגיע לידינו, החקירה מתמקדת בין היתר בטענה לפיה העובד, הנחשב לאחד הבכירים במועצה הדתית, שוהה בתדירות גבוהה מאוד בחו"ל – כשבועיים לערך בכל חודשיים, קרי כמעט 100 ימים בשנה. זאת, אף שהוא עובד במשרה מלאה במועצה. במסגרת החקירה מסר עדות גם הממונה על המועצה הדתית, הרב יוסף בלוי, וכן נחקר העובד עצמו. לא ידוע האם עובדים נוספים מסרו עדות בפרשה.
החקירה בנושא מתנהלת כבר מספר שבועות לכל הפחות, וגורמים הבקיאים בפרטים מסרו כי רשויות נוספות מעורבות בה, וכי ייתכן ופרטים נוספים יתגלו כבר בתקופה הקרובה. מעדויות שאספנו השבוע עולה כי העובד המדובר מנהל קשרים קרובים מאוד עם בעל מפעל באיזור, שאף מימן עבורו בעבר עשרות נסיעות עבודה לחו"ל – אשר טיבם ונחיצותם לא ברורה עד תום, בייחוד לאור תפקידו הבכיר של העובד. כמו כן, לא ברור מה מעשיו של העובד בעת נסיעותיו לחו"ל, שכן תפקידו במועצה הדתית אינו מצריך את שהותו בחו"ל, ודאי לא פרקי זמן כל כך ארוכים.
מעדות שהגיעה לידינו מפיו של עובד בכיר במפעל המדובר, שהתנהל מול העובד מהמועצה הדתית, עולה כי עובד המועצה ניהל כאמור יחסים קרובים עם בעלי המפעל ואף היה מצוי עימו בקשרי חברות – אף שהוא אמור לשמש כמפקח מטעם הרבנות על המוצרים המיוצרים במפעל. "הוא היה מבלה אצלו שעות במשרד בפגישות בדלתיים סגורות", סיפר גורם שעבד במפעל עד לפני זמן מה. "מה היה שם? לא יודע. המשגיחים היו יוצאים להשגחות בחו"ל במימון המפעל. כרטיסים, אוכל ושתייה. העובד המדובר היה נוסע לכל מיני מקומות. לסין, המון לאירופה, פולין. כולם ידעו שהוא עובד במועצה הדתית".
לטענתו של העובד, הדרישה למשגיח מגיעה מטעמו של המפעל עצמו בזמן יצור מסוים בחו"ל, אך המשגיח המדובר היה לעיתים מקבל הוראות ישירות מהמשרד, "היו אומרים לו על מה רוצים שהוא יסתכל ועל מה לא להסתכל. זה היה נראה תמוה, כי תפקידו של המשגיח לומר מה צריך, ולא הפוך", אמר. מנגד, טענו השבוע גורמים במועצה הדתית כי מדובר בטענות חסרות שחר, שכן תחתיו של העובד המדובר כפופים מספר עובדים נוספים- ועל כן אמינותו המקצועית אינה מוטלת בספק.
מפניית "המקור" לעובד המדובר הוא טען תחילה כי כלל לא מתנהלת חקירה בעניינו, אך לאחר חשיפת חלק מהמידע אישר כי אכן מתנהלת כזו אך הוא אינו יכול להוסיף פרטים בנושא.
מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של הנדון. אדגיש כי אגף החקירות בנציבות שירות המדינה אינו מוסר פרטים אודות חקירות מתנהלות".
מהמועצה הדתית נמסר בתגובה: "מבקר המדינה ביצע בדיקה בנושא ומצא את הכל כשורה. מדובר בעובד מצטיין ומומחה בעל שם עולמי המבוקש על ידי גופי הכשרות הגדולים בעולם והפיקוח בחו"ל נעשה באישור ובהסכמה של הממונים על המועצה הדתית והרב הראשי לקרית מלאכי, הרב חיים פינטו שליט"א. יודגש כי הימים בהם הוא יוצא לפיקוח כשרות בחו"ל מוצהרים כחופשה ללא תשלום. אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק ואנו בטוחים כי כך גם יעלה בתוצאות החקירה של הנציבות".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

"מבקרי השלטון בדקו מה נעשה כאן בארבע וחצי השנים האחרונות?"

בעירייה החלו השבוע בעבודות שיפוץ ושדרוג של 19 גני ילדים לקראת שנת הלימודים הבאה- בסיומם יוצבו מתקנים חדשים ומעליהם רשת הצללה. מגרש הקטרגל בשכונת גבעת הסביונים יהיה מוכן בעוד כחודשיים, ואילו הטיילות החדשות ירושתו במצלמות. "העיר מתחדשת- ולא רק בחצי השנה שלפני הבחירות", אמר גורם בעירייה

פורסם

בתאריך

על ידי

בימים האחרונים, מאז צאתם של ילדי ישראל לחופשת הקיץ השנתית, החלו בעירייה בשיפוץ מסיבי של גני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה.
מדובר בשיפוץ של 19 גנים ברחבי העיר כולה, במסגרתו יוחלפו האבנים המשתלבות בחצרות, תשודרג הצנרת וכן תוקם חצר חדשה עם דשא סינתטי, מתקנים מתקדמים והצללות.
גורמים בעירייה התייחס השבוע לשיפוץ וטענו כי מתחילת הקדנציה של ראש העירייה המכהן שופצו לא פחות מ-25 גני ילדים, שעברו שדרוג משמעותי על מנת להתאימם לצרכי הילדים. "מתנגדיו של ראש העירייה אוהבים לטעון שהשיפוצים נעשים רק לקראת הבחירות, אבל לא מתאמצים לבדוק מה נעשה כאן ארבע שנים וחצי. בגלל שיש בחירות הם רוצים שנעצור את ההתפתחות של העיר? ראש העירייה שדרג וימשיך לשדרג את העיר בכל התחומים למען התושבים", אמר השבוע אחד מהם ל-"המקור".
נוסף לשיפוץ גני הילדים, ממשיכה העירייה בהקמת הטיילת המרשימה המקבילה לשכונת גבעת הסביונים החדשה, שתכלול שביל חדשני לרוכבי אופניים, מדשאות מוריקות, גן שעשועים וכן עמדות מנגל, ותיחנך ככל הנראה במהלך החודש הבא (אוגוסט). בסמוך אליה, יוקם מגרש קטרגל חדיש ומפואר שהעבודות לשם הקמתו כבר החלו והוא צפוי לעמוד לרשות התושבים לקראת חגי תשרי.
בעירייה סיפרו השבוע כי מיד עם סיום העבודות על הטיילות בכל רחבי העיר הן ירושתו על ידי מצלמות שיתעדו 7/24 את הנעשה בשטחים הציבוריים- זאת במטרה למנוע אירועי ונדליזים ואלימות. "העירייה השקיעה מאות אלפי שקלים בשדרוג פני העיר למען התושבים וחשוב מאוד לשמור על זה", אמרו שם.
יש לציין כי בעבר הבטיחו בעירייה שהטיילת בשכונת גבעת הסביונים תיפתח כבר בחודש אפריל, אולם עדכנו כעת את תאריך היעד והעריכו כי החניכה הרשמית תיעשה בחודש הבא.
בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים מתבצעת בו זמנית עם שיפוץ הטיילת הקיימת לאורכן של היציאות הדרומיות מהעיר- מאזור בית הספר הראל ועד תחנת הדלק פז, בסופה של שכונת קיבוץ גלויות, שנבנתה לפני 20 שנים.
פרויקט ההקמה הענקי, שאורכו יעמוד על כקילומטר וחצי ועלותו המוערכת היא כ-6-8 מיליון שקלים, עתיד לשנות את פני העיר כולה, עת יחבר בין הטיילת המתהווה בשכונת גבעת הסביונים לבין הטיילות הנוספות באזורי היציאה מהעיר, באזור שכונת המחנה ולאורכה של שכונת קיבוץ גלויות.
לדברי ראש העירייה זוהר, העלות הכוללת של הקמתן ושיפוצן של הטיילות השונות בעיר עשוי להגיע לסכום של 20-15 מיליון שקלים.

לחץ להמשך קריאה

חדשות

שיפוץ כפול

למרות שהעבודות לשדרוגו הסתיימו רק לפני שבעה חודשים, עובר הכיכר ברחוב בן גוריון בעיר שיפוץ נוסף ממש בימים אלו- בעלות נוספת של עשרות אלפי שקלים. "הורסים ובונים כאילו זה לגו. מדובר פה בכסף ובאיכות החיים של כולנו", אמר תושב העיר. העירייה בתגובה: "הקבלן מבצע תיקונים לליקויים שנתגלו בבדיקה שערכנו"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבעה חודשים בלבד מיום סיום עבודות השיפוץ וההקמה של הכיכר החדש בשדרות בן גוריון בעיר (סמוך לבנק לאומי), הרסו לפני כשבועיים עובדי קבלן מטעם העירייה את הכיכר במטרה לשדרג אותו בשנית.
לטענת גורמים בעירייה, הסיבה לשיפוץ החוזר נעוצה בהיותו של הכיכר שנבנה רק לאחרונה "רחב מידי", ועל כן יש להקטינו על מנת שיעמוד בתקן ויוכל להכיל את התנועה הרבה החולפת על פניו.
כזכור, לפני קצת יותר מחצי שנה הודיעו בעירייה על סיום עבודות השדרוג וההקמה של כיכר בן גוריון וכן הכריזו על פתיחת עבודות הפיתוח לאורכו של הרחוב כולו. העבודות האינטנסיביות, כללו אז הקמת חומה חדשה המהווה 'חוצץ' בין הבניינים הסמוכים לבין המרחב הציבורית, ריצוף מחדש של הרחוב באבנים משתלבות, ריבוד הכביש ושיפוץ כיכר התנועה במקום. עם סיום העבודות על הכיכר, המפגיש את הצירים הראשיים רש"י ובן גוריון, החלו בעירייה בשדרוג קטע הכביש שבין כיכר בן גוריון לכיכר ז'בוטינסקי ('הכיכר של סופר'), ועבודות אלו נמשכות גם בימים אלו ואמורים להסתיים בשבועות הקרובים.
אלא שכעת מתברר כי חרף ההשקעה הגבוהה בעבודות השדרוג שנעשו ברחוב בן גוריון בעיר החליטו בעירייה לבצע את העבודות על הכיכר בשנית, מה שמצריך לכאורה הוצאה כספית נוספת שעלותה עשרות אלפי שקלים. "רק לפני חצי שנה נבנה הכיכר החדש", אמר השבוע תושב זועם בשיחה עם "המקור", והוסיף: "מדובר פה בכסף של כולנו. בחמש השנים האלה העירייה נכנסה לנו עמוק לכיס ולא מובן לי איך אפשר להיות כל כך אדישים לכספים האלה", הוסיף.
תושב אחר, שהבחין בנו מצלמים את העבודות, ציין כי לדעתו מדובר בניצול כספי ציבור לצרכי בחירות, "עשו אותו דבר גם בטיילת. הורסים ובונים מחדש כאילו זה לגו כדי להראות שעושים משהו. למישהו יש ספק שמדובר בבזבוז המשאב הציבורי בעיתוי כל כך תמוה, ארבעה חודשים וחצי לפני הבחירות?", אמר.
עיכוב מקובל או הון פוליטי?
הטענות אודות תעמולת בחירות מצד השלטון הנוכחי נשמעו השבוע גם בהקשר מגרש הקטרגל החדש בקיבוץ גלויות. מספר תושבים, חלקם מתגוררים בשכונה ואחרים בסביבתה, תהו השבוע מדוע שערי המגרש החדיש נותרו סגורים חרף הודעת העירייה על סיום העבודות בו, והוסיפו כי הם חשים שמישהו רוצה לגזור קופון על חשבון האינטרס הציבורי, "המגרש הזה רשום על ללו זוהר, לאף אחד אין ספק", אמר תושב העיר, שהסביר, "עם זאת, לא ברור מדוע מתעכבים עם פתיחת המגרש. לא ייתכן שילדים לא יכולים להיכנס פנימה ונאלצים לסכן את חייהם בטיפוס על הגדר רק בגלל שבעירייה רוצים לכאורה לערוך טקס פתיחה ראוותני. מישהו פה חושב הפוך", אמר התושב.
תושב אחר, המתגורר ממש בסמוך למגרש הקטרגל, סיפר כי בימי השבת מטפסים עשרות ילדים מעל הגדר הגבוהה במטרה ליהנות מהמגרש המפואר, ולאחרונה אף הצליח אלמוני לפרוץ את המנעולים ולהותיר את שערי המגרש פתוחים ללא ידיעתה של העירייה.
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "לגבי הכיכר בסמוך לבנק לאומי, הרי שהעבודה המתבצעת כעת נעשית לבקשתה של העירייה לאחר שזו מצאה ליקויים בביקורת שערכה אחר עבודתו של הקבלן. בעניין מגרש הקטרגל בשכונת קיבוץ גלויות, היות ומדובר במגרש סינתטי נדרש אישור של פיפ"א לשם פתיחתו, ולכן העיכוב בחניכתו. ברגע שיתקבל האישור יערך טקס מכובד".

המגרש בקיבוץ גלויות. "מישהו חושב הפוך" (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה