צור עימנו קשר

ספורט

אחד משלנו: דוד ויצמן הוא אלוף ישראל בסנוקר

ויצמן (42), יליד קריית מלאכי ובן למשפחה ותיקה וענפה בעיר, זכה אמש (שני) בתואר אלוף ישראל בסנוקר לאחר שגבר על עמיתו שחר רוברגר לאחר גמר מותח ומשחק סנוקר ברמה גבוהה. "התחלתי לשחק במועדון מקומי ליד אולמי 'ורסאי' ומאז הכל היסטוריה. שמח מאוד על הזכייה בתואר", אמר ויצמן. בחודש הבא: אליפות אירופה באילת- לראשונה בארץ הקודש

פורסם

בתאריך

כבוד לקריית מלאכי: דוד ויצמן, יליד העיר ומי שגדל, התחנך והחל בה את דרכו המקצועית בתחום הסנוקר, הפך החל מאמש (שני) לאיש בעל הטייטל המחייב 'אלוף ישראל בסנוקר לשנת 2018'.

ויצמן החל את דרכו בתחום הסנוקר עוד בהיותו בן 15, בתחילת שנות ה-90 של האלף הקודם, עת שיחק סנוקר להנאתו במועדון המקומי ששכן בסמוך לאולמי 'ורסאי' במרכז הוד בעיר. בגיל 19 'תלה את המקל', אך שש שנים לאחר מכן, בהיותו סטודנט צעיר, שמע על פתיחת מועדון האינטרפול בעיר והחליט לחזור לפעילות חובבנית. "יום אחד פנה אליי הבעלים של המועדון, שהיה גם הבעלים של מועדון דומה בבאר שבע, ואמר לי שהוא מתכוון להפיק קורס סנוקר ייחודי באוניברסיטה, וביקש שאצטרף", סיפר הבוקר (שלישי) בשיחה עם "ספורט המקור" ויצמן המאושר. "אחרי הוא ראה שאני משחק טוב הוא היה ממש בהלם מהרמה, וביקש שאעביר בעצמי את הקורס. מאז כל השאר היסטוריה", הוסיף אלוף ישראל הטרי.

במשך 11 שנים העביר ויצמן את הקורס הייחודי באוניברסיטה, מעניק השכלה בתחום לכ-300-400 סטודנטים בכל סמסטר. בתווך, עבר ויצמן קורס מאמנים מקצועי באנגליה, והפך בשנת 2005 לשחקן נבחרת ישראל מן המניין שמשתתף באליפויות אירופה ומייצג את המדינה בתחרויות שונות. "הישג השיא שלנו כנבחרת היה באליפות אירופה של 2012, אז הגענו לגמר והפסדנו לאנגליה 'על חודו של כדור', מה שנקרא", מתרפק ויצמן. "ברמה האישית, הישג השיא היה שמינית גמר ובמאסטרס, שזה תחרות למתחרים מעל גיל 40, ההישג היה רבע הגמר".

כיום משמש ויצמן כמאמן סנוקר במשרה מלאה, ובין היתר הוא מדריך ומרכז את תחום הביליארד בבית הלוחם בתל אביב. פעמיים בשבוע, מספר אלוף ישראל, הוא מגיע לבית החולים תל השומר כדי להעביר לנכי צה"ל הלומי קרב שיעור ביליארד, ועושה זאת כבר למעלה מ-13 שנים.

זוהי זכייתו הראשונה בתואר אלוף ישראל, כאשר מספר פעמים קודם לכן הסתפק דוד ויצמן 'רק' בסגנות.

אגב, בחודש הבא צפויה להיערך בעיר אילת (מלון המג'יק פאלאס) אליפות אירופה בסנוקר- לראשונה בהיסטוריה כאן בישראל- מה שמצריך מויצמן, האלוף המקומי הטרי, להתכונן אליה ולהגיע במוטיבצית שיא. "זו ממש היסטוריה שמקיימים את האליפות הזו בארץ, ואין שום ספק כמו בכל דבר שהמטרה היא להגיע הכי רחוק", אמר ויצמן לקראת האליפות, אך נותר עם הרגליים על הקרקע. "עם זאת, צריך להיות ריאליים. מדובר בתחרות לא פשוטה עם המון שחקנים מקצוענים לשעבר שמנסים לזכות בתואר 'אלוף אירופה', המקנה כרטיס לסבב הליגות למקצוענים, זו שאנחנו רואים בטלויזיה. לכן אני מכוון לשחזר את ההישג האישי שלי להגיע לשמינית גמר, ואשמח מאוד לעשות זאת לעיני הקהל הביתי", הסביר ויצמן.

"אני רוצה לברך את שחר רוברג על ההגעה לגמר ותצוגת סנוקר ברמה גבוהה מאוד, ולהודות לירמי לבון על הארנה המפוארת במתחם G2 באשדוד", אמר אלוף ישראל המאושר. "תודה רבה לאיגוד הביליארד הישראלי אייספא בראשותו של היו"ר שרון מזרחי על קידום הענף וניהול תחרות ברמה מקצועית ותודה רבה לכל החברים שהגיעו לעודד ולתמוך", סיכם ויצמן.

מקום ראשון גם בתחרות המאסטרס (צילום: איספא)

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.