צור עימנו קשר

באר טוביה

אור ירוק לרמזור בכניסה למושב שדה עוזיה

תאונות אין ספור, מאבקים ארוכים וזעם יומיומי של תושבים: משרד התחבורה אישר הצבת רמזור בצומת הכניסה למושב שדה עוזיה (מכיוון כביש 4), מעברי חצייה, תאורה ומדרכות, שישנו את חייהם של תושבי המושב והסביבה לבלי הכר. בעקבות לחץ של המועצה על משרד התחבורה יוגדל התקציב המועבר ותתאפשר סלילת נתיב חדש מהרמזור המתהווה לשדה עוזיה ועד לצומת אמונים. העבודות יחלו כבר בשבועות הקרובים

פורסם

בתאריך

סוף-סוף זה קורה: משרד התחבורה אישר לאחרונה הצבת רמזור בכניסה למושב שדה עוזיה מכיוון כביש 4 הסואן והמסוכן. מדובר למעשה בבשורה לתושבי המושב והסביבה, שנקלעו לזירות תאונות רבות בכניסה למושב שדה עוזיה מכיוון צומת עד הלום הסמוך, ויצאו למאבקים במטרה לקבל את אישור המשרד להקמת רמזור. עתה, כאמור, החליטו שם לאשר את הבקשה של המועצה האזורית באר טוביה ולתקצב בהתאם את העבודות להצבת רמזור.

כביש 4 נחשב לאחד הכבישים העמוסים ביותר במהלך כל שעות היום ומשכך- הכניסה למושב שדה עוזיה מסוכנת מאוד לנהגים ולהולכי רגל וחציית הכביש הפכה לסוג של הימור מסוכן עבור כולם. הנהגים המגיעים מכיוון תל אביב-אשדוד, ומבקשים לפנות שמאלה לתוך מושב שדה עוזיה, נתקלים בתנועה רבה ובלתי פוסקת של כלי רכב ומשאיות, מה שמקשה עליהם לחצות את הכביש. על כן, לחצו תושבי המושב במשך שנים על המועצה לפעול להצבת רמזור בצומת עם מעבר חצייה להולכי רגל.

גם במהלך מערכת הבחירות האחרונה העלו התושבים את טענותיהם בנושא בפניו של ראש המועצה הנבחר, קובי אביבי, שאף פרסם במסגרת מהפכת התחבורה שלו את הדרישה להציב רמזור בכניסה למושב שדה עוזיה.

לאחרונה, כך מסתבר, הלחץ עשה את שלו, ובמשרד התחבורה הודיעו כי ניתן אישור להצבת הרמזור ואושר גם התקציב לתחילת העבודות. מהנדס המועצה, יצחק משה איסקו, ציין כי ישנו כבר קבלן מבצע שנבחר על ידי משרד התחבורה והעבודות יחלו בעוד כשבועיים.

במועצה גם לחצו על משרד התחבורה להגדיל את התקציב ל-4 מיליון שקל על מנת לכלול במסגרת העבודות על רמזור גם מעבר חצייה, תאורה ומדרכות, וכן אדריכלות נוף שתכלול שלט 'ברוכים הבאים' מרשים לכניסה למושב שדה עוזיה עם אלמנטים ויזואליים מרהיבים מכיוון ציר התנועה הראשי. בנוסף, ביקש ראש המועצה הנכנס קובי אביבי ממהנדס המועצה למצוא פיתרון עם משרד התחבורה בנוגע לפקקים בצומת אמונים הסמוך, במטרה להקל על העומס והפקקים בסמוך לצומת הסואן. ל"המקור" נודע כי איסקו הפעיל לחץ על משרד התחבורה- שאכן הגדיל את התקציב על מנת להוסיף נתיב חדש מכיוון הרמזור החדש שיוצב בכניסה לשדה עוזיה ועד לצומת אמונים. למעשה, המסלול החדש יוביל את הנהגים ישירות לישובים אמונים, גבעתי, עזריקם וכן לעבר הכביש העוקף החדש.

בשורה נוספת לנהגים, במסגרת הסכם הגג שנחתם עם הערים אשקלון ואשדוד, היא אישורו של תקציב על סך מיליארד שקלים להרחבת כביש אשדוד-אשקלון והקמת שלושה מחלפים במקום. הכביש מצומת אמונים לאשקלון יורחב בעוד שני נתיבים חדשים, כאשר לאורך 12 ק״מ יהיו 4 נתיבים בכל צד וכן יוקם מחלף בצומת אמונים עם גשר להולכי רגל. הנהגים הבאים מכיוון אשקלון יוכלו לעלות על הגשר לאשדוד, וכך גם הנהגים הבאים מקריית מלאכי ומהמושבים. עם סיום העבודות על המחלף החדש שמתוכנן מכביש 4 באזור יבנה לכיוון אשדוד, יתווספו לעיר הנמל עוד שתי כניסות מרכזיות עם נתיבים רחבים וגדולים- מה שעשוי להקטין משמעותית את הפקקים בכביש 4 בין גשר יבנה -אשדוד-אשקלון. העבודות על הרחבת הנתיבים מאשקלון לצומת אמונים כבר החלו בצומת פרי אור הסמוך לאשקלון.

לחץ להמשך קריאה
3 תגובות

3 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  02/01/2019 ב 18:32

  בשעה טובה ומוצלחת הגיע הזמן

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  02/01/2019 ב 13:54

  בשעה טובה .הגיע הזמן …לכול האנשים העוסקים במלוכה.

  • חכמון אסתר

   02/01/2019 ב 13:59

   בשעה טןבה היגיע הזמן ובהצלחה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.