צור עימנו קשר

קהילה

אור ירוק לנגישות

אלפי מתנדבי עמותת "אור ירוק" יציינו ביום שלישי את יום המעשים הטובים- בפעילות מיוחדת בגני הילדים ובבית הספר בקריית מלאכי ובבאר טוביה

פורסם

בתאריך

ביום שלישי הקרוב ייצאו למעלה מ-2000 מתנדבי עמותת "אור ירוק" לגנים ולבתי ספר בכל רחבי הארץ, ויערכו פעילות מיוחדת בנושא בטיחות בדרכים.

הפעילות, שתתקיים גם במוסדות החינוך בקריית מלאכי ובבאר טוביה, נערכת במסגרת תכנית "זה"ב בגן", המופעלת על ידי עמותת "אור ירוק" והחברה למתנסים, כאשר בנוסף אליהם יצטרפו סטודנטים מעמותת פר"ח ובנות שירות הלאומי.

השנה החליטו בעמותה לרכז את הפעילות בנושא נגישות וחניית נכים בשיתוף עמותת "נגישות ישראל", והסבירו כי הסיבה לכך היא לגרום לילדים להבין כבר מגיל צעיר את החשיבות הגבוהה בנושא נגישות של המרחב הציבורי לאנשים עם מוגבלות, ובכיבוד כללי התעבורה הנוגעים להם. במהלך הפעילות ילמדו הילדים לזהות תמרור חניית נכים, ויתבקשו למלא אמנה משפחתית המתבססת על המסר "לא חונים בחניית נכים".

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק, אמר כי "חינוך והסברה לבטיחות בדרכים חשוב בכל גיל. ילדים, גם הקטנטנים שבהם הם משתמשי דרך שהולכים ונוסעים ברכב ויום אחד גם יהיו נהגים בעצמם. המדינה צריכה להשקיע בהסברה בכל המסגרות החינוכיות, מהגן ועד התיכון תוך אמונה שהדרכה נכונה ועקבית יכולה גם להציל חיי אדם. ביום המעשים הטובים אנחנו מזכירים את חשיבות הפעילות מול הילדים ומודים לאלפים שמתנדבים בעמותה ופועלים בכל ימות השנה בתרומה למאבק בתאונות הדרכים".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Uncategorized

מלח הארץ

שנתיים וחצי בלבד מאז הקמתה, מונה כיום תנועת הנוער סח"י (סיירת חסד ייחודית) למעלה מ-90 בני נוער העוסקים במתן בסתר לנזקקים, פעילויות עם בני הגיל השלישי והקניית ערכים לדור העתיד של העיר והמדינה. "החניכים מרגישים שהם ממצים את הפוטנציאל הגלום בהם. כולם שווים וכולם נמצאים למען האחר", אמר מנהל התנועה בעיר, אוהד שאער

פורסם

בתאריך

על ידי

במחלקת הנוער ובתנועת הנוער סח"י (סיירת חסד ייחודית) יכולים להיות מרוצים: שנתיים וחצי בלבד מאז כניסת התנועה לעיר, ולמעלה מ-90 תלמידים מגיעים לפעילויות השבועית של תנועת הנוער, השונה בתכלית מפעילויותיהן של תנועות נוער אחרות.

סח"י היא תכנית הדגל של עמותת 'נ.כ.ח – נתינה כדרך חיים', השואפת לקדם את נושא הנתינה, העזרה והערבות ההדדית בחברה הישראלית, בעיקר בקרב אוכלוסייתה המוחלשת. תנועת הנוער הוקמה בשנת 2009, והיא נחשבת לפורצת דרך בהעצמת בני נוער. מרבית פעילותה מתמקדת בשכונות הפנימיות, "מגיעים אלינו תלמידים בגילאים 13-18 שהופכים להיות שגרירים של רצון טוב", מסביר אוהד שאער, מנהל התנועה בעיר.

כחלק מהפעילות של סח"י, יוצאים הילדים מידי שבוע אל המרכולים ברחבי העיר ואוספים תרומות למשפחות נזקקות, "התפקיד שלנו בתנועה זה להחזיר את הישראליות של פעם, את האחווה והנתינה איש לרעהו. דברים שכמעט לא רואים היום. במהלך כל היום אנחנו שומעים 'זה ימני, זה שמלאני. זה שונא ישראל, זה אוהב'. לרגע שכחנו שכולנו יהודים וחזרנו לכאן אחרי 2000 שנות גלות. זה אחד הערכים שחשוב לנו להקנות לבני הנוער המגיעים אלינו, וזה הערך שהם לוקחים איתם להמשך החיים. כך הם הופכים לאנשים טובים יותר", מוסיף שאער.

לדברי אנשי התנועה, בני הנוער הנוטלים חלק בפעילותה לא היו לוקחים חלק בפעילויות של תנועות נוער אחרות, ולא בכדי, "הילדים שמגיעים לפה הם לא ילדים שהיית רואה בתנועות נוער, וזה אחד הדברים הראשונים ששמנו לעצמו כמטרה בסח"י. לקחת את הילדים הללו ולהפוך אותם למנהיגים. אצלנו אין מישהו שווה יותר מהאחר. כולם שווים וכולם נמצאים למען האחר".

במהלך שהותם בתנועת הנוער יוצאים הנערים בערבי רביעי וחמישי אל השטח, ומחלקים מנות למשפחות נזקקות, "כשדיברנו על נתינה לאחר זה אחד הדברים שחרטנו לעצמנו לעשות. בימי שלישי החניכים מגיעים לתנועה, מכינים את המנות וביום המחרת הם יוצאים יחד אל משפחות נזקקות, מעניקים סלי מזון והולכים בלי שיראו אותם. לאחר מכן, הם מדליקים מדורה ויושבים סביבה. כל אחד מדבר ואומר את אשר על ליבו. מדובר בחבורה של ילדים שמקבלים אהבה ויודעים כיצד להחזיר אותה ואיך להעצים אותה", מוסיף שאער.

מעבר לפעילות השבועית, הבאה כאמור לידי ביטוי בתרומות לנזקקים, דואגים במהלך השנה התלמידים להגיע לבתי אבות במטרה לשמש אוזן קשבת למבוגרים, ועורכים פעילויות למען הכלל ברחבי העיר בתקופות החגים, "ביום העצמאות עברנו בכל בתי האבות באזור וחילקנו סוכריה עם פתק עליו היה רשום 'בזכותם אנחנו כאן'. לראות את החיוך שזה העלה אצל התלמידים והמבוגרים כאחד היה שווה הכל. בעמותת סח"י הם סוף-סוף מרגישים שהם ממצים את הפוטנציאל הגלום בהם", סיכם שאער.

לחץ להמשך קריאה

קהילה

מיחזור עם משמעות

חניכי הצופים של סניף קריית מלאכי זכו במקום הראשון בטקס המיחזור לשנת 2017 של תאגיד אל"ה, אחרי שאספו למעלה מ-10,000 מיכלי משקה. כספי הפיקדון שימשו, בין היתר, למימון ימי פעילות עבור חניכים שהתקשו בתשלום. "נרגשים לראות את המחויבות של הדור הצעיר", אמרה נחמה רונן, יו"ר תאגיד אל"ה

פורסם

בתאריך

על ידי

חניכי שבט שלהבת זכו השבוע במקום הראשון בטקס הענקת אותות המיחזור לשנת 2017, הנערך על ידי תאגיד המיחזור אל"ה.

במהלך הטקס הוענקו לבתי הספר, תנועות נוער וגני הילדים, מובילי המיחזור בתחום מיכלי משקה החייבים בפיקדון, אות הוקרה על הצטיינות בשיעורי מיחזור גבוהים ותרומתם הרבה לסביבה.

בקטגוריית תנועות הנוער זכו חניכי הצופים מקרית מלאכי במקום הראשון, לאחר שמיחזרו למעלה מ-10,000 מיכלי משקה.

נציגי השבט, שהגיעו לקבל את הפרס, סיפרו כי כספי הפיקדון שימשו למימון תשלומי הפעילות השוטפת לחניכים שהתקשו בתשלום, מה שלדעתם הוביל את חניכי השבט לאסוף כמות גדולה של מיכלי משקה. עוד הוסיפו כי הידיעה שככל שיאספו יותר בקבוקים יוכלו לסייע ליותר חברים להצטרף לפעילויות השבט גמרה להתגייסות גם בקרב ההורים.

מזה כ-10 שנים עורך תאגיד המיחזור אל"ה פעילויות במוסדות החינוך בכל רחבי הארץ תחת הכותרת "מיחזור זה כל הסיפור", שמטרתו עידוד תלמידי בתי הספר וילדי הגנים לאיסוף בקבוקים וכן חינוכם לפעילות ירוקה. לפחות על פי שיעורי המיחזור ההולכים וגדלים מידי שנה נדמה כי התוצאות ניכרות בשטח.

במהלך שנת הלימודים תשע"ז נרשמה כמות מיחזור של כ-4.3 מיליון בקבוקי משקה, אשר נאספו ב-2017 ותמורתם קיבלו מוסדות החינוך דמי פיקדון בסך של כ-1.3 מיליון שקלים. מוסדות החינוך שהצטיינו בשיעורי המיחזור נהנו מדמי הפיקדון על מכלי המשקה שמיחזרו, וזכו ליהנות מפעילויות ששימשו לרווחת הילדים והנוער: ימי עיון, סדנאות, שיעורי עזר, הצגות, רכישת ציוד ועוד, והחשוב ביותר זה הטמעת הרגלי מיחזור בקרב דור העתיד.

נחמה רונן, יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה, סיפרה כי: "מידי שנה אנו נרגשים לחלק את אות המיחזור למוסדות החינוך שהצטיינו במיחזור במהלך השנה החולפת, ולראות את המחויבות והמודעות של הדור הצעיר לשמירה על הסביבה. לילדים יש תפקיד חשוב. כבר מגיל הגן הם גדלים לסביבה שמדברת ונושמת קיימות- מפרידים אשפה, ממחזרים ומקפידים שכך ייעשה גם בבית. מידי שנה מצטרפים מוסדות חינוך נוספים לפרויקט "מיחזור זה כל הסיפור" שמפעיל תאגיד אל"ה במוסדות החינוך כבר למעלה מעשור. מדובר בהצלחה גדולה, וזוהי תוצאה של השקעה ופעילות שוטפת בחינוך והסברה, כבר מגיל הגן, שמקיים תאגיד המיחזור אל"ה בשיתוף עם מוסדות החינוך ברחבי הארץ".

לחץ להמשך קריאה

אחרי מות

"החיוך שלו תמיד יחסר לנו"

חודש וחצי בלבד אחרי שהתגלתה בגופו מחלת הסרטן- הלך לעולמו יוסי סופר, בן למשפחה ענפה ומוכרת. אחיותיו ואחייניו סיפרו על איש שלימד אותם על פרופורציות החיים, וספדו לו בדמעות: "בחרת להיפרד מהעולם ביום השואה. כל ישראל קוראים עליך קדיש ומתאבלים איתנו"

פורסם

בתאריך

"אוהב אותך, אהבתי, ותמיד אוהב". כך נהג לחתום יוסי סופר את הודעות הטקסט שהיה מעביר למשפחתו. חודש אחרי שגילו אצלו את מחלת הסרטן הלך האיש האהוב לעולמו, כשהוא מוקף בבני משפחתו האוהבים שלא האמינו כיצד יוסי החייכן איננו עוד. "הוא היה איש רגיש במיוחד, הראה לנו את הצדדים היפים של החיים בכל פעם. אחינו הקטן איננו, ואנחנו פשוט מתקשים לעכל", אמרה אחותו יהודית גלעם.

סופר בן ה-57 היה מוכר לכולם בעיר. כבן למשפחת סופר הענפה, הוא בלט בחיוכו הרחב שתמיד היה על שפתיו. בהלווייתו, שנערכה ביום השואה, הגיעו מאות לחלוק לו כבוד אחרון. בני משפחתו, חברים, וגם כאלה שהכירו אותו מבית הכנסת שבו נהג להתפלל. "הכרתי אותך דרך עולם התורה", ספד לו אחד המתפללים. "תמיד היית עם חיוך על השפתיים, דואג לכולם. ניכר שהיית מלא אור".

לפני כחודש וחצי חש סופר שלא בטוב. במשך כל תקופת שהותו בבית חולים אסותא באשדוד שהו לידו אחיותיו, שלא משו ממיטתו, שואבות ממנו קצת שמחה אחרי ששמר על אופטימיות גם ברגעיו האחרונים. האחיינים שלו ביצעו בסופי השבוע משמרות ליד מיטתו, אחרים סעדו אותו בכוחותיו האחרונים. בשבוע שעבר נפטר בבית החולים, מותיר משפחה כואבת והמומה. "היו לי שני אחים, שניהם הלכו", אומרת אחותו דבורה כהן. "הסבל הגדול שהוא עבר בסוף ימיו לא הגיע לו. עכשיו הוא ליד ההורים וליד אחינו ניסים שנפטר לפני 19 שנה. החיוך שלו תמיד יחסר לנו".

האחות יהודית ספדה לו בבית העלמין ולא הותירה עין יבשה. "המעמד הזה, שבו אנחנו נפרדים ממך הוא בלתי נתפס. איך תוך חודש התהפך לנו העולם. בין פורים לפסח, במקום לחגוג ולהתחדש לאביב רצנו בין בדיקות לאשפוזים, בין בשורות קשות לתקוות קטנות ובסוף היום אנחנו פה. יוסי אחינו היקר והאהוב, שלימד אותנו שיעור בפרופורציות של החיים. שידע להבחין ביופי ובחסד בתוך האפור של היומיום, שתמיד הייתה לו מילה טובה, ברכת שלום וצחוק, אהבת הבריות ורדיפת שלום. שמחת החיים הפשוטים. מוקפד ואלגנטי, איש של משפחה, אהוב על כולם, תמיד מוקיר תודה, מנומס ואדיב".

בני המשפחה ראו באופן סמלי את מותו דווקא ביום השואה. "בחרת להיפרד מהעולם ביום השואה, כל ישראל קוראים עליך קדיש ומתאבלים איתנו. האזכרה שלך תהיה ביום העצמאות, החופש שלך מהייסורים והכאב שלך", ספדו לו. "יוסי אחינו הקטן והיקר. הלוואי שכל הברכות שבירכת אותנו יתגשמו. כמו שכתבת לנו בהודעות לא פעם – אוהב ויאהב תמיד. אוהבים ונאהב תמיד".

בני המשפחה מספרים על אדם שהיה בקיא בכל דבר שהתרחש סביבו. הוא התחבב על הנכדים של אחיותיו, היה שולח הודעות אוהבות ודואגות, מבקש שילבישו את התינוקות בלבוש חם בימי החורף הקרים. בביתו בקיבוץ גלויות תמיד התקבצו בני המשפחה למשחקי רמי רבי משתתפים, מלאי צחוק ושמחת חיים. באחרונה החל לשפץ את ביתו וקנה ריהוט חדש, שממנו לא הספיק ליהנות.

"הוא היה אהוב במיוחד על כולם", סיפרה ג'נט אור סבן, מנהלת מפעל אופק שבו עבד סופר. "תמיד מבושם, מקפיד על לבוש, חייכני ומסייע לכל מי שדרש. מותו הוא מכה קשה והלם לכולנו. אני מקווה שעכשיו הוא נח, אחרי הסבל הגדול שעבר בסוף חייו. הוא יחסר לכולנו. אנחנו כבר מתגעגעים אליו".
סופר הותיר אחריו שש אחיות ואחיינים אוהבים ומתגעגעים. יהי זכרו ברוך.

לחץ להמשך קריאה