צור עימנו קשר

חדשות

"אבי עמית יחזור בדיוק לתפקיד ממנו הושעה"

ביום רביעי הקרוב צפוי להתייצב אבי עמית לדיון הוכחות ראשון בעניין כתב האישום המשמעתי שהוגש נגדו. בינתיים, מקורביו משוכנעים כי למרות דרישת נציבות שירות המדינה לפטר אותו, הוא יישאר בתפקידו "על אפם וחמתם של מבקשי רעתו"

פורסם

בתאריך

“יש הרבה מאוד אנשים שמחכים שאבי עמית ייפול, ורוצים ומייחלים שזה יקרה כדי שהם יוכלו לחגוג. אבל זה לא יעזור להם, כי אבי יחזור בדיוק לאותו תפקיד שבו היה היה קודם להשעייה שלו, על אפם וחמתם של כל מבקשי רעתו, מתוך ומחוץ לעירייה". כך אמר השבוע גורם המקורב מאוד למנהל מחלקת כוח האדם המושעה של העירייה, בהתייחסו לפרסומים האחרונים אודות ההליך המשמעתי המתנהל נגד עמית. הוא הוסיף ואמר כי למרות המצב המשפטי אליו נקלע עמית בעת הזאת, הוא משוכנע כי יצליח להתיר את הסבך במה שיאפשר את חזרתו לעירייה בתפקיד אותו מילא עד לפני כחודשיים. "הרבה אנשים בטוחים שהוא בדרך החוצה, אבל הוא יחזור ובגדול", הוסיף המקורב למנהל מחלקת כוח האדם ב-9 השנים האחרונות.

רק בשבוע שעבר חשף "המקור" את דרישת נציבות שירות המדינה להביא לפיטוריו של עמית מתפקידו בעירייה. אנשי הנציבות העלו את הדרישה במסגרת הליך של משא ומתן שהתנהל בין סנגורו של עמית, עו"ד ליאור אפשטיין, לבין נציגי התביעה מטעם הנציבות, בניסיון למנוע את המשך ההליך המשפטי בהסכמה. מבחינת הנציבות, מדובר באחד מהעונשים החמורים ביותר אותם הם יכולים לדרוש נגד עמית, אשר נגדו הוגש כתב אישום משמעתי בטענה כי אישר לעצמו ולאחרים תשלום של שעות נוספות בניגוד לחוק. על פי כתב האישום – אשר יש לציין כי אין הוא מתנהל בהליך הפלילי אלא בצד המשמעתי בלבד – עמית אישר בחתימתו תשלום של למעלה ממאה אלף שקלים לשישה עובדים בעירייה בין השנים 2009-2014. האישום נגדו הוגש בתום חקירה מיוחדת שנערכה על ידי יחידת אכיפת השכר של משרד האוצר, שמצאה את הליקויים בתלושי השכר של העובדים.

בעוד נציבות שירות המדינה דורשת את פיטוריו של עמית, הוא ועורך דינו מבקשים להסתפק בנזיפה, התראה או בקנס כספי שיוטל עליו. לחילופין, מבקש אפשטיין לשלב בין שתי סנקציות, לדוגמא נזיפה לצד קנס כספי. בין דרישת הנציבות לבין דרישת עמית יש אמנם מרחק רב, בשלב הזה, אולם בסביבתו של עמית משוכנעים כי בהמשך הליך המו"מ הפערים עשויים להצטמצם, מה שיאפשר בכל זאת חתימה על הסדר טיעון. כך או אחרת, ביום רביעי השבוע צפוי עמית להגיע לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה לדיון הוכחות ראשון במסגרת התובענה שהוגשה נגדו. זאת, אחרי שהדיון שהיה אמור להתקיים בשבוע שעבר נדחה, לבקשתו של עמית.

גורם בנציבות העריך כי במהלך הדיון ביום רביעי הקרוב השופטים בתיק עשויים לנסות ולשכנע את הצדדים לחתום על הסדר טיעון או לפנות להליך של גישור, בטרם יחל באופן רשמי הליך ההוכחות. בכל מקרה, במידה והתיק יעבור לשלב ההוכחות, על פי ההערכות יידרשו שתיים או שלוש ישיבות לפחות בהן יידון התיק, שכן עמית צפוי לבקש להעיד רשימה ארוכה של עדים, בהם מנכ"ל העירייה, תמיר היזמי, הגזבר צביקה דוידי, החשב המלווה אברהם גרינברג וייתכן כי אף את ראש העירייה בעצמו, אליהו זוהר.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.